BESTICK, 83 delar GENSE samt FAT, 14 st, nysilver, 1900-tal.

95485. BESTICK, 83 delar GENSE samt FAT, 14 st, nysilver, 1900-tal.

Bestick GENSE bestående av:
12 gafflar, längd 21,5 cm.
12 skedar, 21,5 cm.
12 knivar, 25 cm.
12 gafflar, 18,5 cm.
12 skedar, 18 cm.
12 knivar, 21,5 cm.
11 smörgåsgafflar, 15 cm.

14 fat i liknande utförande, dekor, största diameter ca 30 cm.

Gravyrer. Slitage, fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bestick GENSE bestående av:
12 gafflar, längd 21,5 cm.
12 skedar, 21,5 cm.
12 knivar, 25 cm.
12 gafflar, 18,5 cm.
12 skedar, 18 cm.
12 knivar, 21,5 cm.
11 smörgåsgafflar, 15 cm.

Gravyrer. Slitage, fläckar.

Antal besök: 1 247