SKÅL, porslin, Kina, Troligtvis sen Ming.

95073. SKÅL, porslin, Kina, Troligtvis sen Ming.

Stiliserad dekor i underglasyrblått med krackelyrer.
Höjd 7 cm.
Diameter 15,5 cm.

Glasyr med tillverkningsdefekter. Lagning. Spricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 7 cm.
Diameter 15,5 cm.

Antal besök: 1 070