948707. MATSALSMÖBEL, 5 delar, bland annat Hugo Troeds,Bjärnum,1900-talets mitt.
4 stolar, märkta Hugo Troeds, Bjärnum.
bord: höjd 73 cm, diameter 114 cm, total längd ca 249 cm
3 Iläggskivor: bredd 45 cm.
bruksslitage, bordsskiva med fläckar, märken.