MAT- och TESERVIS 76 delar,porslin,Kutani,Japan.

947388. MAT- och TESERVIS 76 delar,porslin,Kutani,Japan.

handmålade, många olika motiv, alla med berg i bakgrunden.
10 tekoppar med fat, 12 assietter, 12 mindre skålar, 1 tekanna, 1 sockerskål, 1 mjölkkanna, 11 mattallrikar, 11 djupa tallrikar, 12 mindre tallrikar, 1 terrin, 3 uppläggningsfat, såsskål.

Mindre bruksslitage. Enstaka delar med nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 538