VÄGGUR, nyrenässans, Junghans, omkring 1900.

94679. VÄGGUR, nyrenässans, Junghans, omkring 1900.

Mahognyfaner, svärtade detaljer. Vit emaljerad urtavla med svärtade numrärer. Nyckel finns.
Höjd 100 cm.
Bredd 36 cm.
Djup 16,5 cm.

Behov av rengöring. Något avslag. Urtavla med slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 100 cm.
Bredd 36 cm.
Djup 16,5 cm.

Antal besök: 1 014