94611. SKEPPSKRONOMETER, Langford, Bristol samt HYDROMETER, 1800/1900-tal.
Mahognyetui, märkt urtavla "Langford. 6 St Augustines Parade & 53. Duay. Bristol". Längd 18, bredd 18, höjd 19 cm.
Hydrometer i mahognyetui. Längd 22 cm.
Renoverad, skador och slitage.
Nycklar saknas.