SKEPPSKRONOMETER, Langford, Bristol samt HYDROMETER, 1800/1900-tal.

94611. SKEPPSKRONOMETER, Langford, Bristol samt HYDROMETER, 1800/1900-tal.

Mahognyetui, märkt urtavla "Langford. 6 St Augustines Parade & 53. Duay. Bristol". Längd 18, bredd 18, höjd 19 cm.
Hydrometer i mahognyetui. Längd 22 cm.

Renoverad, skador och slitage.

Nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nycklar saknas.

Antal besök: 2 009