ARBETSBELYSNING, brännlackerad med detaljer i mässing och plast, skandinavien, 1950-tal.

944633. ARBETSBELYSNING, brännlackerad med detaljer i mässing och plast, skandinavien, 1950-tal.

Justerbar ljusarm märkt "AHJ-5 PAT S", vilket är den okända tillverkaren som producerade den flexibla delen som kupa och stomme fästs vid. Ljusterbar höjd samt bordsmontering. Längd ca 80 cm.

Ytslitage samt lampkupans innerkant med mindre avslag.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 549