GEBRUDER THONET. Karmstol, Thonet modell 20, 1870-80-tal.

941220. GEBRUDER THONET. Karmstol, Thonet modell 20, 1870-80-tal.

Böjträ, rygg med skuren dekor. Brännstämplad THONET 20. Total höjd 80 cm, sitthöjd 45 cm.

Lite ranglig, sits något torr, små färgfläckar men inga lagningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 969