Boettens diameter ca 35 mm, inklusive skruv ca 38 mm
Serienummer: 516358.
Ålders samt bruksslitage. Ej genomgången. Glas med repor, spricka. Fungerade vid katalogiseringstillfället. Ingen funktionsgaranti lämnas.