BORDSUR, förgylld brons och bemålat porslin. Paris, nyrokoko 1800-talets slut.

93752. BORDSUR, förgylld brons och bemålat porslin. Paris, nyrokoko 1800-talets slut.

Dekor av sittande rokokopar. Höjd 36 cm.

Urtavla med skador, lös pendel. Ej funktionstestad.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 1 211