MAT och KAFFESERVIS, 75 delar, porslin, Blå Måsen, Bing & Gröndahl.

934328. MAT och KAFFESERVIS, 75 delar, porslin, Blå Måsen, Bing & Gröndahl.

Blandade modeller (med och utan guldkant) samt blandade sorteringar.

Ytterfoder, 2 ljusstakar, kakfat, fat på fot, skål på fot, 5 små fat, 4 äggkoppar, 2 vaser, lövformat fat, uppläggningsfat, 2 mindre fat, gräddkanna, sockerskål, 9 assietter, 12 kaffekoppar, 14 kaffefat, 10 förrättstallrikar, 7 mattallrikar.

Bruksslitage. Sprickor, nagg, lagningar förekommer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 801