933504. MATSERVIS, 45 delar, "Agneta", Gefle.
14 mattallrikar, diameter ca 24 cm.
15 djupa tallrikar, diameter ca 19 cm.
12 entrétallrikar, diameter ca 19 cm.
2 skålar, diameter ca 19 cm.
Form, längd ca 30 cm.
Kanna.
Bruksslitage. Mindre nagg förekommer. Kanna med krackelyr. Form med krackelyr samt missfärgningar.
2 skålar, diameter ca 19 cm.
Form, längd ca 30 cm.
Kanna.