PARTI KERAMIK, 8 delar, mestadels Nittsjö, 1900-tal.

93258. PARTI KERAMIK, 8 delar, mestadels Nittsjö, 1900-tal.

Vas, höjd 22,5 cm, med tillhörande 1 par, ljusstakar i form av fiskar, höjd10 cm.
1 par ljusstakar, höjd ca 8cm.
Skålfat, diameter 29 cm.
Karaff
Skål, diameter 17,5, höjd 6,5 cm.
Karaff med propp, signerad Holm, totalhöjd 39 cm.

Brukslitage, skål samt ljusstakar med lagningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Skålfat, diameter 29 cm.
Karaff

Antal besök: 901