PARTI KERAMIK, 8 delar, mestadels Nittsjö, 1900-tal.
93258. PARTI KERAMIK, 8 delar, mestadels Nittsjö, 1900-tal.
Vas, höjd 22,5 cm, med tillhörande 1 par, ljusstakar i form av fiskar, höjd10 cm.
1 par ljusstakar, höjd ca 8cm.
Skålfat, diameter 29 cm.
Karaff
Skål, diameter 17,5, höjd 6,5 cm.
Karaff med propp, signerad Holm, totalhöjd 39 cm.
Skålfat, diameter 29 cm.
Karaff