YTTERFODER, 2 stycken, Majolika, 1900-talets första hälft.

932298. YTTERFODER, 2 stycken, Majolika, 1900-talets första hälft.

Solros. Gustavsberg 1914. Höjd 17 cm. Diameter 24 cm
Ytterfoder. Bonn Franzant Mehlem, Tyskland. Höjd 17 cm. Diameter 20 cm.

Krackelerade, sprickor samt slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 227