93058. SIDEBOARD, barockstil, 1900-takets första hälft.
Brunbestad björk. Tre luckor inredda med hyllor och en låda. Längd 163, bredd 43, höjd 117 cm.
Slitage och repor, en låda i ett skåp saknas, en nyckelskylt saknas, två hyllplan sekundära, nyckel saknas.