92852. LEKSAKER, 3 delar, trä, Brio, 1900-talets andra hälft.
Tax. Stämpelmärkt Brio.
Längd 17 cm.
Ånglok med lokförare och vagn. Etikettmärkt Brio Made In Sweden.
Längd 37 cm.
Taxen i två storlekar är en klassiker från 1953. Hunden som aldrig skäller men däremot alltid viftar på svansen!
Bruksslitage. Avslag. Dragsnöre med knutar.