SLAGBORD, 1800-/1900-tal.

SLAGBORD, 1800-/1900-tal.
927579. SLAGBORD, 1800-/1900-tal.

Trä. Målad skiva. Enkelgrindar. Två slag á 71 cm vardera. Längd 89. Bredd 31. Höjd 77 cm.

Slitage. Avslag och färgbortfall. Senare renoverat. Något maskstungen. Torrsprickor. Något slagna skivor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 532