TABLETT- och CHOKLADASKAR, 28 st, 1900-talets mitt.
924970. TABLETT- och CHOKLADASKAR, 28 st, 1900-talets mitt.
Marabou Paradis, tom ask, mått 4,5x9,5x15 cm
Cloetta, Premiär, tom ask, mått 4x10,5x15 cm.
Tablettaskar, tomma, 23 st varav 16 st med avklippta fram- och baksidor påklistrade på nyare askar.
Läkerol mint, 2 st.
Candelia mjölkchoklad, längd 12 cm.
Proveniens dödsboet efter samlaren Conny Hägerspång, Vetlanda.
Bruksslitage, kladd med spritpenna på Cloetta Premiär, påklistrade tablettsidor på nyare askar.
Läkerol mint, 2 st.