92349. KERAMIK och GLAS, Gustavsberg, Rörstrand, Orrefors samt Reijmyre.
Höjd 19,5 cm.
Fat, "Domino", 15,5 x 15,5 cm.
Karott, Rörstrand, "My garden" 32F.
Vas, Orreofors. Höjd 12 cm.
Lockskål höjd 19 cm.
Bruksslitage.
Fat, domino, obetydligt nagg.
Karott med obetydlig nagg på locket.