BÖCKER, 8 volymer, halvfranska band, "Geografie", Daniel Djurberg, 1785-1805.
92224. BÖCKER, 8 volymer, halvfranska band, "Geografie", Daniel Djurberg, 1785-1805.
I. Del I Band, 1785
I. Del II. Band, Beskrifning om Frankrike, 1796
II. Del Helvetien, Förenta Nederland, Tyfkland och Preusfifka Herravåldet, 1788
III. Del I. Band, Stor-Britannien, 1793
III. Del II Band, Danska Riket, 1794
VII Del. Sydvästra delen af Asien, 1802
Bihang till Utförliga Geografien, 1803
Frankrike, Tredje Delen, 1805.
Slitage och skador, ej komplett svit, ej genomgågna.
I. Del I Band, 1785