922140. SERVISDELAR, 74 st, porslin, "Blå kant", Grethe Meyer, Aluminia & Royal Copenhagen.
Bestående av: 2 mockakoppar med fat, 13 kaffekoppar med fat, 8 tekoppar med fat, 2 buljongkoppar med fat, 2 burkar med lock, såskanna med lock, salt och pepparkar, 1+1 äggkoppar, kanna med lock, 8 assietter, 9 bordstallrikar, 8 mattallrikar, 8 djupa tallrikar, 1 soppterring med lock, ovalt fat, 4 runda serveringsfat, 12 skålar diameter 7-43 cm.
Slitage, krackelyrer.