PAUL HEYMANN ”RESANDE MÄNNISKOR”.

921134. PAUL HEYMANN ”RESANDE MÄNNISKOR”.

Heymann, Paul (*7.1.1883 Berlin -?) - ”Fahrendes Volk”, olja på duk, porträtt av en ung zigenarkvinna som sitter utomhus framför en hästvagn, signerad ”P.Heymann” längst ner till vänster, ca 82x70cm, i en magnifik guldram.

gott skick.

Gör en kostnadsfri värdering!

gott skick.

Antal besök: 2 412