ALFRED HELLER - ABSTRAKT KOMPOSITION MED FÄRGGLADA RÄNDER.

920277. ALFRED HELLER - ABSTRAKT KOMPOSITION MED FÄRGGLADA RÄNDER.

Heller, Alfred (1926-Bamberg-2012) - ”Composition I”, olja på duk, signerad längst ner till vänster, abstrakt komposition med färgglada ränder, baksignerad och betitlad, ca.80x100cm, inramad.
-dt. Glas-, keramik- och mosaikartister, påverkade signifikant modern kyrkobyggnad under efterkrigstiden.

gott skick.

Gör en kostnadsfri värdering!

gott skick.

Antal besök: 1 789