Magnus Bergvall 1920. 48 litograferade planscher. Förlagets helskinnband.
Färglagda avbildningar jämte beskrivningar över i Sverige odlade frukt- och bärsorter. (II),48 pp. 48 col.lithogr.plates by Sven Ekblom. Full leather original binding in original box.
Nyskick i originalkartong.
Nyskick i originalkartong.