LIND, GUSTAF. Svensk Frukt.

LIND, GUSTAF. Svensk Frukt.
919682. LIND, GUSTAF. Svensk Frukt.

Magnus Bergvall 1920. 48 litograferade planscher. Förlagets helskinnband.

Färglagda avbildningar jämte beskrivningar över i Sverige odlade frukt- och bärsorter. (II),48 pp. 48 col.lithogr.plates by Sven Ekblom. Full leather original binding in original box.

Nyskick i originalkartong.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyskick i originalkartong.

Antal besök: 1 222