915239. GÖSTA NORDBLAD. Olja på duk.
Trädgårdslandskap med hus. Signerad. 53x63 cm. A tergo utställningsetikett fråm minnesutställningen på Akademien för de fria konsterna. 8-mars-2 april 1945.