SYSKRIN, Arkhangelsk/Ryssland, handmålat benarbete, 1800-tal.

91271. SYSKRIN, Arkhangelsk/Ryssland, handmålat benarbete, 1800-tal.

Handmålad rikt skuren dekor, klädd invändigt med papper, nåldyna.
Längd 23 bredd 16 höjd ca 18 cm.

Slitage, skador, fläckar. Mögelfläckar invändigt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 936