VAS, porslin, Kina, 1900-tal.

VAS, porslin, Kina, 1900-tal.
91064. VAS, porslin, Kina, 1900-tal.

Dekor av landskap med figurer samt exotisk fågel i famille rosefärger. Dekorfält i mörkblått med dekor av blom och bladslingor.
Höjd 36,5 cm.

Hals med lagning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 36,5 cm.

Hals med lagning.

Antal besök: 595