Askfat. Klarglas och svart glasmassa med dekor av bubblor. Signerad Johansfors Sweden.
Höjd 6 cm.
Diameter 14 xm.
Vas. Klarglas med vriden dekor i rosaröda och blå toner. Signerad Gajene 22 Isaac samt etikettmärkt Gullaskruf glasateljé Orrefors Sweden.
Höjd 9 cm.
Stjärnformad skål medföljer.
Undersidiga repor.
Höjd 6 cm.
Diameter 14 xm.
Höjd 9 cm.
Stjärnformad skål medföljer.
Undersidiga repor.