908624. ARMBANDSUR, Enicar Sherpa 320, 1970-tal.
Enicar Sherpa 320 med boett i gulmetall och guld- och silverfärgad urtavla med stavindex. Orange centrumsekund, datum- och veckodagsvisning. Automatiskt verk.
Största bredd 41 mm exklusive krona.
Bruksslitage med repor och slagmärken. Botten med namn och personnummermärkning. Fungerar utan anmärkning.