908259. 2 SERIGRAFI AV ROLF SCHRÖDER-BORM.
Schröder-Borm, Rolf (född 1941 Hamburg) - 2 originalserigrafier, 1x ”paddock”, serigrafi i sexton färgtryck, signerade och daterade 1979 längst ner till höger, inskriven längst ner till vänster ”e.a.”(Epreuve d'Artiste) med titeln, upplaga 100 exemplar, plåtmått: ca 44x50cm, 1x ”November Landscape”, serigrafi i fjortonfärgstryck,
Signerad och daterad 1974 längst ner till höger, numrerad 313/500 med titeln längst ner till vänster, plåtmått: ca 55x50cm, individuellt inramade under glas.