BESTICKSERVIS, 144 delar, mässing, i schatull, Thailand, 1900-talets slut.

90614. BESTICKSERVIS, 144 delar, mässing, i schatull, Thailand, 1900-talets slut.

12 skedar längd 18,5 cm.
12 gafflar, 19,5 cm.
12 knivar, 22 cm.
12 fiskgafflar, 17 cm.
12 fiskknivar, 20 cm.
12 skedar, 18,5 cm.
12 gafflar, 18 cm.
12 gafflar, 14 cm.
12 knivar, 14 cm.
12 skedar, 14,5 cm.
12 skedar, 12,5 cm.
12 uppläggningsbestick längd 12,5-30 cm.

Bruksslitage. Schatull med skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 skedar längd 18,5 cm.
12 gafflar, 19,5 cm.
12 knivar, 22 cm.
12 fiskgafflar, 17 cm.
12 fiskknivar, 20 cm.
12 skedar, 18,5 cm.
12 gafflar, 18 cm.
12 gafflar, 14 cm.
12 knivar, 14 cm.
12 skedar, 14,5 cm.
12 skedar, 12,5 cm.

Antal besök: 1 522