TEKÖK, silver, biedermeier, möjligen Stephan Meyerhofer. Wien Österrike-Ungern, 1800-talets första hälft. Tot vikt 787 gram.

90119. TEKÖK, silver, biedermeier, möjligen Stephan Meyerhofer. Wien Österrike-Ungern, 1800-talets första hälft. Tot vikt 787 gram.

Stmpl ST.M, dubbelhuvad örn samt dat 1827?.
Total höjd ca 30 cm.

Slitage, bucklor. Knopp på grepp med sprickor. Bristningar/sprickor vid fötter samt något böjda, ojämna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Total höjd ca 30 cm.

Antal besök: 1 583