BÖCKER, 4 st, 1800-1900-tal.

89901. BÖCKER, 4 st, 1800-1900-tal.

"Om Uhre" Kjobenhavn 1843. "Handbok om orgverket" Stockholm, tryckt hos Isaac Marcus 1850. "Orgeln" J. G. Töpfer, 1866 samt "Konstruktion av ett enkelt men mekaniskt fullkomligt ur" M. Grossmann, 1918.

Slitage på band, ej genomgångna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 554