Skål signerad OF.GE 95-29 höjd 8 cm, diamter 14 cm. Skål oidentifierad formgivare. grön botten, höjd 11 cm, diameter 17.5 cm.
Signerade skålen, kantnagg. Osign skålen, obetydliga kantnagg.
Simon Gate (1883–1945)