89649. SALSSKÅP, ek, mellaneuropa, 1700-tal.
Skuren dekor. Smidda utanpåliggande gångjärn. Längd 150, bredd 65, höjd 224 cm
Ändring: delar saknas.
Slitage, skador, renoverat och kompletterat. Nedmonterbart, senare hyllplan medföljer, delar saknas.
Nycklar saknas.