PARTI SILVER, 7 delar, ca. 264 g.

891701. PARTI SILVER, 7 delar, ca. 264 g.

2 st smörknivar,rostfritt/silver, kattfot.Längd 20 cm,Vikt 50g.
2 st dessertknivar,pärlemor/silver stämpel,JB.S.
Längd 15 cm.Vikt 52,45g.
Gaffel och sked,sterling silver stämplat R.U.B.90.
Längd 14,5 respektive 13 cm.Vikt 29g respektive 23.88g
Silversked, Luleå,stämel 830 S. Längd 10 cm, vikt 9,40g.
Troligen en del av bokmäke, kattfot, höjd 7,5 cm,vikt 4,60g.

Samlarmynt inga anmärkningar.
Bruksslitage övriga delar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 15 cm.Vikt 52,45g.

Samlarmynt inga anmärkningar.
Bruksslitage övriga delar.

Täby Auktionsbyrå
Antal besök: 1 450