890991. SPEGELSKÄNK med marmorskiva, 18/1900-tal.
2 delad.
Längd ca 167 cm, bredd 51 cm, höjd ca 204 cm
Proveniens: Bruksvillan Rosenfors.
Ålders samt bruksslitage. Beslag med skada.
Torrsprickor, märken, smärre hål. Skiva med spricka och smärre nagg på baksidan.