TENNKANNOR, 2 stycken. England, 1800-tal.

88975. TENNKANNOR, 2 stycken. England, 1800-tal.

Kanna med handtag och lockknopp i svärtat trä. Woodcock & Hardy, Sheffield. Höjd 20 cm.
Rund kanna. Höjd 16 cm. Okänd tenngjutare.

Båda kannorna med bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Båda kannorna med bucklor.

Antal besök: 1 767