886489. MATSERVIS, 55 delar, porslin, Blå Måsen, Bing & Gröndahl.
12 mattallrikar, 1 såsskål, 2 skålar, 2 uppläggningsskålar, skål på fot, tillbringare, saltkar, pepparkar, 3 uppläggningsfat, 12 tallrikar, 12 djupa tallrikar, 6 små fat, terrin.
Bruksslitage. Enstaka delar med nagg.