VAS,samt SKÅL Degerfors 1950-tal.

88599. VAS,samt SKÅL Degerfors 1950-tal.

Vas 33 cm hög, skål diameter 24 cm.,Vasen signerad Dima Grinups, Skålen BK. Båda med stämpelsignatur,"DEGERFORS"Blågrå glasyr/geometriska mönster.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 148