KARL WEIDMANN. Skål, glas, "Ikora", WMF, Tyskland, 1930-tal.

884705. KARL WEIDMANN. Skål, glas, "Ikora", WMF, Tyskland, 1930-tal.

Osignerad. Würtembergische metallwarenfabrik. Karl Weidmann, 1905-1992.
Hyttarbete, invälsat färgpulver, omvikt driven mynningskant.
Klart glas med gröna toner.
Höjd 7,5 diameter 35 cm.

Obetydligt litage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Klart glas med gröna toner.
Höjd 7,5 diameter 35 cm.

Obetydligt litage.

Antal besök: 1 049