88383. TAKLAMPOR, 3 st, glas och metall, 1960/70-tal.
Konformad taklampa med gul plåtskärm, diameter ca 38 cm, höjd ca 30.
2 taklampor med gröna glaskupor med meanderdekor, höjd ca 24 cm.
Bruksslitage, en glaskupa med nagg, plåtkärm med smärre färgbortfall, fläckar.