878923. SERVISDELAR, 42 st, "Vinranka", Arthur Percy, Gefle.
2 skålfat, skål, terrinlock, sockerskål, tillbringare, uppläggningsfat, 2 gräddkannor, 3 kaffefat, 2 tefat, 11 djupa tallrikar, 11 små assietter, 6 assietter.
Ålders samt bruksslitage. Skador, lagningar förekommer.