878744. SAMLING KERAMIK/PORSLIN, 7 delar, bland annat Gustavsberg, Royal Copenhagen.
Tillbringare "1 liter", Gustavsberg
Vas, Royal Copenhagen
Terrin
Samlartallrik, Fröding
Ytterfoder, 3 st, bland annat Waldemarsudde.
Ålders samt bruksslitage. Nagg/skada förekommer.