878604. ROLAND SVENSSON. Färglitografier, 4 st, ur Jubileumsmapp "Med stentryck under fyra decennier", numrerade 259/360.
"Sommarafton", "Båtsnack", "Vaxholms kastell", "Söndag på isen"
ca 68x55 cm, 57,5x38,5 cm, 38x56,6 cm, 42,5x58,5 cm.
Ej examinerade ur ram.