INDUSTRILAMPA, "BJS typ 5", Bäcklunds Järn och Smide, Skellefteå, 1940/50-tal.

87401. INDUSTRILAMPA, "BJS typ 5", Bäcklunds Järn och Smide, Skellefteå, 1940/50-tal.

Böjbart huvud. Grönlackerad metall, hals i mässing. Längd ca 85 cm.

Bucklor, ej funktionstestad, elen bör bytas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 114