MÄTINSTRUMENT, 6 delar, 1900-tal.

872544. MÄTINSTRUMENT, 6 delar, 1900-tal.

Bestående av: Carl Zeiss Nivillier 2 nr. 49534, Compensating Polar Planimeter nr. 88074, Jena Ni 025 nr. 212342, Fr.J Berg trä etui med instrument, Måttstock Hultafors Sverige, Stativ (tripod), stativets höjd ihopfällt ca 106 cm.

Slitage, repor märken, ej genomgångna och funktionstestade.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 035