87043. PARTI Mässing,koppar samt krus.1800-1900-tal.
Blåvit kruka Gustafsberg,strykjärn,serveringskanna,ljusstakar och bjällra i mässing,4 kopparformaroch järngrytaoch ljussax.Totalt 14 delar.
Strykjärn saknar lod, en form bucklig, för övrigt bruksskick.