SVÄRD MED BALJA, troligen Sydostasien, 1800/1900-tal.

87028. SVÄRD MED BALJA, troligen Sydostasien, 1800/1900-tal.

Delvis tandad klinga. Handtag i trä, ornerat fäste i mässing. Balja i trä.
Klingans längd 54 cm.
Totallängd 64 cm.

Bruksslitgae. Trädetaljer med torrsprickor, avslag och lagningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Klingans längd 54 cm.
Totallängd 64 cm.

Antal besök: 624