BORD, oktagonal skiva på tredelad pelarfot, mellaneuropa 1800-tal.

86962. BORD, oktagonal skiva på tredelad pelarfot, mellaneuropa 1800-tal.

Dekor av inläggningar i olika träslag med centralt motiv av St. Göran och draken. Diameter 85, höjd 70 cm.

Sprickor, blekt, fanerskador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Sprickor, blekt, fanerskador.

Antal besök: 1 106